LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A ka sjellë incidente PL-ja në Primare?/ Flet Edi Paloka

5 Dhjetor 2022, 10:19, Politikë CNA

A ka sjellë incidente PL-ja në Primare?/ Flet Edi Paloka

Edi Paloka deklaron se procesi i Primareve ka qenë i rregullt dhe se çdo gjë ka shkuar mirë.

I pyetur nëse Partia e Lirisë ka ndikuar në kandidatët e zgjedhur dhe në një paracaktim të tyre, Paloka shprehet se ka pasur një mirëkuptim ndërmjet PD dhe PL, për të mbështetur më të mirin.

Procesin nuk e njoh në çdo degë, nuk i di të gjitha negociumet apo shqetësimet që janë ngritur. Për shembull të jemi të sinqertë, PD në Skrapar, mundësitë i ka të pakta për të fituar. Kandidati atje është zgjedhur ai që ka pasur mbështetjen e Partisë Demokratike dhe të Partisë së Lirisë. Vetë votuesit dhe zgjedhësit aty do të përcaktonin aty edhe një kandidat të Partisë së Lirisë, pasi atje Partia e Lirisë ka pasur më shumë vota. Por kjo nuk tregon që kandidatët janë të përcaktuar, por të kundërtën. Ka pasur raste kur janë nxjerrë kandidatë edhe të lobimit tjetër, që e quajnë 'Të Bashës'. Pra të gjitha këto vërtetojnë të kundërtën, që procesi ka qenë më se i rregullt.”- u shpreh Paloka në "Top News"./CNA.al

Lajmet e fundit nga