LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si kurrë më parë/ Lulzim Basha zgjohet që në 8 të mëngjesit

5 Shtator 2022, 08:10, Politikë CNA

Si kurrë më parë/ Lulzim Basha zgjohet që në 8 të

Lulzim Basha, deputet i PD-së, është zgjuar herët mëngjesin e sotëm.

Ai ka përkujtuar ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke shkruar se kjo është një ditë e veçantë për mbarë kombin shqiptar dhe ne të gjithë krenohemi me Nënë Terezën, veprën dhe trashëgiminë e saj.

“Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne të gjithë mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe.”

Kjo është një ditë e veçantë për mbarë kombin shqiptar dhe ne të gjithë krenohemi me Nënë Terezën, veprën dhe trashëgimin e saj.

Nënë Tereza na ka dhënë një shembull të madh se si me besim, dashuri dhe këmbëngulje mund të bësh gjëra të mëdha për ata që kanë më shumë nevojë. Nën shembullin e saj le të bëjmë të gjithë nga pak për një jetë më të mirë për çdo shqiptar.

“E djeshmja ka shkuar, e nesërmja nuk ka ardhur ende. Kështu që ka mbetur vetëm e sotmja. Le të fillojmë”, ka shkruar Basha./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga