LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama bën arrogantin/ Sulmon kandidatin e opozitës në Lezhë: Nuk e njoh fare kush është

13 Prill 2023, 17:38, Politikë CNA
Rama bën arrogantin/ Sulmon kandidatin e opozitës në Lezhë:
Kryemimistri Edi Rama

Kryemimistri Edi Rama ka sulmuar kandidatin e opozitës në Lezhë, Pashk Gjonin.

Në prezantimin e kandidatit të PS-së në Lezhë, Pjerin Ndreu, Rama është shprehur se nuk e njeh fare kandidatin e opozitës duke luajtur rolin e arrogantit.

Ndër të tjera, ai tha se Gjoni duhet të ketë probleme me sistemin e vendimarrjes që vendosi emrin e tij në listat e kandidatëve të dy hijeve, si kreu i PD-së, Sali Berisha dhe kreu i PL-së Ilir Meta.

Ai vijoj më tej me sulmet duke thënë se Pashk Gjonit duhet t’i ketë ikur "PIN-i" që kandidon nën siglën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”.

"Nuk e njoh fare kush është kandidati i tyre, por një njeri që shkon i jep fytyrën, i jep zërin i jep emrin, i jep karrierën dy hijeve me siguri ka një problem me sistemin e vendimarrjes në kokën e vet i ka humbur PIN-i" , tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga