LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fushata zgjedhore e 14 majit/ Kuvendi miraton fondin për financimin e partive politike

13 Prill 2023, 16:50, Politikë CNA

Fushata zgjedhore e 14 majit/ Kuvendi miraton fondin për financimin e

Deputetët kanë miratuar sot në Kuvend fondin për financimin e partive politike për zgjedhjet e 14 majit

Fondi u miratua me 67 vota pro, asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër. Pro miratimit kanë votuar edhe deputetët e Partisë Demokratike të vulës.

Në total fondi për vitin 2023 është 245 milionë lekë.

Fondi do të ndahet si më poshtë:

PS: 151 milionë lekë

PD: 106 milionë lekë

PL: 15 milionë lekë

PSD: 12 milionë lekë

PR: 11 milionë lekë

PDIU: 9 milionë lekë

PBDNJ: 8 milionë lekë

PAA: 8 milionë lekë

LZHK:  8 milionë lekë

PLL: 8 milionë lekë

Nisma Thurje: 6 milionë lekë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga