LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Profil i ulët politik/ Klosi: Në tri bashki do të përsëriten zgjedhjet

1 Korrik 2022, 19:21, Politikë CNA
Profil i ulët politik/ Klosi: Në tri bashki do të
Blendi Klosi

Sekretari Organizativ i PS-së, Blendi Klosi, u shpreh se në tri bashki do të përsëriten zgjedhjet për kryetar. Përkatësisht në Bashkitë Has, Himarë dhe Roskovec.
Ky vendim sipas tij vjen pasi kandidatët nuk i përmbushnin kriteret edhe pse pjesëmarrja ishte e lartë.

Cilësia e kandidatëve nuk i përmbushnin kushtet presim që të kemi një numër më të madh kandidatësh dhe procesi do të jetë i njëjtë…Edhe pse kishte pjesëmarrje sërish nuk kishte kualitet të nevojshëm”, deklaroi Klosi./CNA.al

Lajmet e fundit nga