LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pronat në bregdet/ Shehaj: Rama mbrojti Xhaçkën, drejtësia të veprojë

1 Korrik 2022, 16:58, Politikë CNA
Pronat në bregdet/ Shehaj: Rama mbrojti Xhaçkën, drejtësia
Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj ka akuzuar kryeministrin Rama se po mbron ministren dhe bashkëshortin e saj në vjedhjen që i kanë bërë shtetit me pronat publike.

Në një reagim të tijin në facebook, deputeti i PD-së, shprehet se, “Rama pranon se, veç të tjerave, i ka dhënë ministres së tij Xhaçka, pronën publike në përdorim”.

Shehaj nënvizon faktin se, “Rama dhe Xhaçka shkelën haptas Kushtetutën dhe Ligjin”.

Ndaj i bën thirrje drejtësisë që të veprojë. “Drejtësia duhet të tregojë se në një vend ku sundon ligji, Kryeministri dhe ministrat nuk janë të paprekshëm”, u shpreh Shehaj./CNA.al

 

Pronat në bregdet/ Shehaj: Rama mbrojti Xhaçkën, drejtësia

 

Lajmet e fundit nga