LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Elbasan i “prish gjumin” Bardhit

1 Korrik 2022, 13:55, Politikë CNA

Vrasja në Elbasan i “prish gjumin” Bardhit

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sot Gazment Bardhin, duke e quajtur si të implikuar në ngjarjen e Elbasanit, së bashku me Taulant Ballën.

Sipas tij, Bardhi dhe Balla në marrëveshje së bashku ndaluan komisionin hetimor për vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Sipas tij, Bardhi e braktisi Arbër Paplekajn, pavarësisht se ishte pjesë e stafit të tij.

Por, si duket kjo ngjarje vazhdon t’i prishë gjumin Gazment Bardhit, i cili ka reaguar pas fjalës së Berishës, duke tentuar të justifikohet, duke thënë se ai pret përfundimin e hetimit.

“'Babi Zenit' të presë me qetësi përfundimin e hetimit, dhe do të kuptojë që unë as e braktis e as mohoj askënd. Ai duhet të ndihet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit. Unë nuk jam 'Babi i Zenit', që nuk e njeh baxhanakun e tij për të mbrojtur Zenin!”, shkruan Bardhi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga