LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashkëshorti investitor strategjik?/ Xhaçka u “dorëzohet” institucioneve

1 Korrik 2022, 14:08, Politikë CNA

Bashkëshorti investitor strategjik?/ Xhaçka u

Ministrja Olta Xhaçka ka reaguar sot në lidhje me akuzat se ka përfituar para publike nga bashkëshorti i saj si investitor strategjik.

Gjatë një deklarate për mediat, Xhaçka tha se kjo tashmë është një çështje për të cilën do të vendosin institucionet.

“Nëse do të më thoshit një cm katror tokë publike, një lek para publike përfituar nga unë, bashkëshorti do t'iu jepja përgjigjen nëse i kemi të ndara apo të përbashkëta. Ky spekulim i ngritur nga pak deputetë të opozitës që iu ka humbur teksti politik për 15 minuta famë të marrin vëmendje në këtë konferencë që është mbledhur për zhvillime të rëndësishme, për ta bërë këtë spekulim pjesë të diskutimit a ka apo s’ka të drejtë një biznes privat të japë çadra në plazhin që nuk tjetërsohen që është pronë publike dhe ngatërroni. Unë në respekt të opinionit publik qëndrim tim e kam bërë të qartë, më bëhet qejfi ndryshe nga ky spekulim që u ngrit, ky proces ka hyrë në binarin e institucioneve dhe do të presë institucionet të flasin dhe kam besim që do të flasin siç duhet”, -tha Xhaçka./CNA.al

Lajmet e fundit nga