LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas mbledhjes urgjente/ Tabaku zbardh bisedën me ambasadoren amerikane

15 Shtator 2022, 13:09, Politikë CNA
Pas mbledhjes urgjente/ Tabaku zbardh bisedën me ambasadoren amerikane
Deputetja Jorida Tabaku

Pas takimit me ambasadoren amerikane Yuri Kim, deputetja Jorida Tabaku ka zbuluar se çfarë është diskutuar në mbledhjen, ku pjesë ka qenë edhe ish-kryetarja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, dhe Damian Gjiknuri.

Jorida Tabaku ka bërë me dije se është folur në lidhje me financimin e PD-së me 500 mijë dollarë nga Rusia dhe paralajmërimin për të qëndruar larg influencave ruse dhe kineze.

“U diskutua për partitë politike, financimin e tyre dhe qëndrimin larg influencave ruse, kineze, me tepër do ju informoje ambasada”, tha Tabaku pas takimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga