LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha, një pazarxhi”/ Harxhi: Prej vitesh i ka bërë dëm PD-së

15 Shtator 2022, 10:53, Politikë CNA
“Basha, një pazarxhi”/ Harxhi: Prej vitesh i ka bërë
Ish-kandidatja për kreun e PD-së, Edith Harxhi

Pas lajmit të publikuar nga mediat ndërkombëtare dhe të trajtuar gjerësisht si temë nga CNA.al, se Rusia ka financuar Partinë Demokratike në kohën kur drejtohej nga Lulzim Basha, ka pasur shumë reagime nga demokratët.

Së fundi, ish-kandidatja për kreun e PD-së, Edith Harxhi, është shprehur se Lulzim Basha gjithë këto vite ka qenë një peng dhe ka marrë shumë vendime në kundërshtim me demokratët.

E ftuar në "Breaking", Harxhi ka deklaruar se Basha gjithë këto vite i ka bërë dëm Partisë Demokratike.

Ndër të tjera shton se i vjen keq që ndërkombëtarët kanë joshur një pazarxhi.

“Basha i ka bërë dëm gjithë këto vite PD-së. Përherë ka qenë një peng. Ka marrë vendime në kundërshtim me demokratët. Më vjen keq që ndërkombëtarët joshën një pazarxhi”, tha Harxhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga