LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Malaj zbulon bisedën/ Pse Fatos Nano nuk pranonte të rikthehej në politikë

1 Shtator 2023, 16:50, Politikë CNA

 

Malaj zbulon bisedën/ Pse Fatos Nano nuk pranonte të rikthehej në
Ish-kryeministri Fatos Nano dhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj

 

Që prej vitit 2005, ish-kryeministri Fatos Nano është larguar nga politika dhe daljet e tij kanë qenë të pakta.

Megjithatë nuk kanë munguar kërkesat nga socialistët që ai të kthehej në gjirin e së majtës. Por pavarësisht kërkesave të vazhdueshme, Nano nuk ka pranuar të rikthehet në PS.

Arsyen se përse nuk pranonte e ka zbuluar këtë të premte ish-ministri socialist I Financave, Arben Malaj.

Në një intervistë me Ola Brukon, Malaj tregoi se bisedën që kishte zhvilluar me ish-kryeministrin dhe ish-liderin e PS-së.

“‘Kur je jashtë politikës të bëjnë hero, kur je në politikë të bëjnë kriminel, nuk kam në plan të rikthehem', më pati thënë kur kërkohej rikthimi i tij në PS”, rrëfeu ish-ministri./ CNA

Lajmet e fundit nga