LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Luli ku je, mashtrues, ordiner, legen"/ Demokratët, "dush të ftohtë" Bashës

14 Nëntor 2022, 13:54, Politikë CNA

"Luli ku je, mashtrues, ordiner, legen"/ Demokratët, "dush

Lulzim Basha ka sulmuar sot kryetarin e Partisë Demokratike Sali Berisha.

Këtë sulm ai e ka ndërmarrë pasi Berisha tha se ai është aksioner në aferën kriminale të Portit të Durrësit.

“Sa herë do të fshehë diçka, 'non grata' hap thesin e mashtrimeve dhe shpifjeve. Trekëndëshi i Bermudës është i pandarë në korrupsion, lidhje me krimin dhe minim të demokracisë. E vërteta është e thjeshtë: Bashkë i kanë oligarkët dhe mediat, lejet, kullat, koncesionet e tenderat, bandat dhe policët e gjyqtarët e korruptuar.”- shkroi Basha.

Sulmit të Bashës i janë kundërpërgjigjur menjëherë demokratët, ata që ai i la në opozitë mbi 8 vite. Me anë të komenteve, ata i kujtojnë atij dështimet. Zemërimi i tyre është aq i madh, sa i kanë vënë epitete të ndryshme si: I diskretituar, i mbaruar, legen etj. 

Por menjëherë pas sulmit ndaj Berishës, Basha ka marrë një përgjigje të menjëhershme nga demokratët, të cilët vërshuan në komente negative dhe fyese ndaj tij.

“Luli ku je? Pse nuk i luftove zotrote sa ishe në detyrë! Si mund të besojmë ne sot që Luli e kishte serjozisht opozitarizmin kur këtë të gjatin e le për 12 vite të plota të na shalonte? Luli duhen vepra ndërkohe që ti si ke,mbaroje mandatin dhe suksese në jet", - shkruan një nga qytetarët.

"Edhe portin e Durrësit. Edhe 9 vite sakrifica, ku mbijetuam nëpër protesta me lekët e paraplegjikëve, për të të bërë ty kryeministër, pasi të ardhur tjetër nuk kishim. Keq e më keq le të bëhet, pasi më katastrofë për ne demokratët nuk do të ketë".- shkruan një tjetër ndjekës.

"Ti nuk mbushesh mend, të shkatërroi Bardh Spahia dhe nuk ke mend".- shprehet një tjetër demokrat.

"Mjer ne për ju e sidomos per ty që na çove 8 vite dëm duke u marrë me ty mashtrues ordiner".- shprehet një tjetër komentues.

"Kurse ti je i pastër i papërlyer me demek, të doli gjumi edhe me ta lëshuar rrugën këta të trekëndëshit. Ti nuk fiton kurrë se je copë mishi me dy sy dhe të ka mbet ëndërr ardhja në pushtet".- komentoi një qytetar.

"Ik o i diskretituar dhe i mbaruar".- shkruan një komentues.

"Pafytyrsia mban fytyrën tënde.

Këto ishin vetëm disa nga komentet që Lulzim Basha mori nga demokratët vetëm brenda pak minutash, që tregojnë zhgënjimin e thellë të tyre ndaj tij, pas besimit që i dhanë për 8 vite me radhë.

 

Lajmet e fundit nga