LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjohet Luli, sulmon Berishën/ “'Non grata' është me oligarkët e krimit"

14 Nëntor 2022, 13:35, Politikë CNA

Zgjohet Luli, sulmon Berishën/ “'Non grata' është

Lulzim Basha ka reaguar lidhur me deklaratën që bëri pak më parë kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, lidhur me Portin e Durrësit.

Përmes një statusi në "Facebook", Basha akuzon Berishën për shpifje.

“Sa herë do të fshehë diçka, 'non grata' hap thesin e mashtrimeve dhe shpifjeve. Trekëndëshi i Bermudës është i pandarë në korrupsion, lidhje me krimin dhe minim të demokracisë. E vërteta është e thjeshtë: Bashkë i kanë oligarkët dhe mediat, lejet, kullat, koncesionet e tenderat, bandat dhe policët e gjyqtarët e korruptuar”,- shkruan ai.

Kujtojmë se pak më herët Sali Berisha në konferencën për shtyp u shpreh se pas aferës së Portit të Durrësit përveç Edi Ramës, fshihet edhe Lulzim Basha.

“Ky monizëm nuk ka të ndalur, aferat e tmerrshme të Edi Ramës janë unike në botë. Pasi ka vjedhur 420 milionë euro me firmën e tij për ndërmarrjen e tij të djegësve, vërsulet i tërbuar për të vjedhur 1 milion metër katror tokë në një sipërmarrje, shumë shpejt do e njihni, me dokumente false.

60 përqind të aksionerëve janë Edi Rama dhe Lulzim Brava dhe mafiozët e tyre. Po organizojnë në Durrësin e Shqipërisë vjedhjen më të tmerrshme në histori.”- tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga