LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lidhja Demokratike e Gruas zgjedh kryetaren e degës në Sarandë/ Ja kandidatja që u shpall fituese

7 Gusht 2022, 10:37, Politikë CNA
Lidhja Demokratike e Gruas zgjedh kryetaren e degës në Sarandë/
Foto ilustruese

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë (LDGSH) organizoi zgjedhjet për Kryetare në degën e LDG Sarandë.

Kandidate për kryetare ishin zonjat, Brunilda Aliko dhe Laureta Çeçi.

Në përfundim të procesit të votimit dhe numërimit, komisioni shpalli Laureta Çeçin, kryetare të LDG Sarandë.

Laureta Çeçi vjen nga një familje e nderuar gjirokastrite, e persekutuar nga diktatura dhe e shpronësuar.

Ajo ka studiuar violinë dhe është diplomuar në vitin 1992 në Universitetin e Gjirokastrës për mësuesi me rezultate të larta.

Ka qenë e angazhuar që në tubimet e para studentore dhe anëtare e PD në Gjirokastër.

Pas 3 vitesh emigracion jeton dhe ushtron biznesin e saj privat në Sarandë prej vitit 1997. Anëtare aktive e PD-së Sarandë në grupseksionin 1./ CNA.al

Lajmet e fundit nga