LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreshnik Spahiu tregon arsyen/ Pse mban mjekër Edi Rama

6 Dhjetor 2022, 22:25, Politikë CNA
Kreshnik Spahiu tregon arsyen/ Pse mban mjekër Edi Rama
Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka treguar arsyen se përse mban mjekër kryeministri Edi Rama.

Teksa ka komentuar sulmin ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha, në protestë, Spahiu tha se çdo politikan është dhunuar, përfshirë këtu edhe kryeministrin Edi Rama.

Ai deklaroi në emisionin e Erla Mëhillit se dhuna me leva 25 vite më parë, i ka çarë nofullën dhe faqen kreut të qeverisë, i cili sipas tij e mbulon me mjekër.

“Në 32 vite është rrahur çdo politikan në Shqipëri me fakte dhe prova. Kam përjetuar kur punoja në drejtësi në vitet '90, rrahjen e Nanos në dhomat e izolimit në burgjet e Tepelenës, është rrahur Edi Rama në '95-'96 dhe sot mban mjekër se i ka nofullën dhe faqen të çarë për të mbuluar plagët e levave 25 viteve më parë, është rrahur Gjinushi, Milo, Imami, Majko, Pollo, Gonxhe çdo rival politik i Sali Berishës në 32 vjet. Por do thoni ju ai ishte sot karma që t’i kthehet mbrapsht gjithë ajo politikë e dhunës ndaj kundërshtarëve? Nuk mendoj se sot u mblodhën kundërshtarët për t’u hakmarrë për dhunën në 32 vite”, tha Spahiu./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga