LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po qeshte kur 31-vjeçari qëlloi Berishën/ Meta shfaq "admirimin" për doktorin

6 Dhjetor 2022, 17:55, Politikë CNA
Po qeshte kur 31-vjeçari qëlloi Berishën/ Meta shfaq
Sali Berisha, Ilir Meta

CNA.al tregoi me fakte momentin kur Meta është kapur nga paparacët, duke qeshur ndërkohë që kreu i PD, u godit nga 31-vjeçari.

Por pak më parë kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, gjatë një konference doli duke përgëzuar kreun e PD.

Duke treguar edhe një herë se është një politikan që “luan me dy fytyra”, pasi qeshi sa deshi, del dhe shpreh “admirimin” e tij për mënyrën se si doktor Berisha menaxhoi situatën.

“Dua të shpreh një falenderim të veçantë për Profesor Doktor Sali Berishën. Për atë menaxhim të shkëlqyer që i bëri sot, atentatit mafioz të orkestruar, porositur vetëm nga Edvin Kristaq Rama, i cili kishte vetëm një qëllim, të devijonte një protestë paqësore, në një protestë dhune me viktima. Është e qartë dhe është në dritën e diellit se sot Edi rama, në përpjekjet e tij më ekstreme të papara në 30 vite të pluralizmit politik, për të provokuar dhe fajësuar opozitën si shkaktare të dhunës, nxori fytyrën e tij të vërtetë, që nuk ka diplomat, nuk ka ambasador, a mafioz të korruptuar që mund t’ia ndryshojë dot. Sot Edi Rama i tregoi të gjithë shqiptarëve, se është armiku më i madh i paqes sociale në vend.”- u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga