LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk e kurseu as në samitin BE-Ballkani Perëndimor/ Vjosa Osmani akuza Vuçiçit

6 Dhjetor 2022, 17:17, Politikë CNA
Nuk e kurseu as në samitin BE-Ballkani Perëndimor/ Vjosa Osmani akuza
Presidentja Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani në një deklaratë për mediat në samitin BE-Ballkani Perëndimor u pyet lidhur me sulmet e Serbisë në veri të Kosovës.

Në fjalën e saj Osmani u shpreh se një sulm është kryer nga bandit që kanë mbështetjen e Vuçiç.

"Ne jemi në kontakt të përditshëm me kryetarin e KQZ-së dhe në veçanti koordinimeve që janë bërë me institucionet e qeverisë. Për fat të keq situata në veri eskalon për një arsye të vetme bandat e përkrahura dhe financuara nga Vuçiç kanë për qëllim të destabilizojnë veriun e Kosovës dhe vetë Ballkanin Perëndimor. Ne duhet të mbrojmë jetën e secilit qytetar tonin. Është me rëndësi se siguria e qytetarëve të jetë mbi të gjitha. Tani po e presim edhe raportit përfundimtar."- tha Osmani./CNA.al

Lajmet e fundit nga