LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tedi Blushi, sërish në mbrojtje të Berishës/ Tregoi fytyrën e vërtetë të bandës qeveritare

6 Dhjetor 2022, 20:04, Politikë CNA
Tedi Blushi, sërish në mbrojtje të Berishës/ Tregoi
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka reaguar sërish për aktin e dhunës ndaj kryetarit të PD-së Sali Berrisha nga gerti Shehu.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Blushi thotë se sulmi i ka treguar sot të gjithë botës fytyrën e vërtetë të bandës qeveritare.

“Sulmi kriminal i Edi Ramës ndaj Kryetarit të Partisë Demokratike, Prof.Dr. Sali Berisha dhe opozitës në tërësi i ka treguar sot të gjithë botës fytyrën e vërtetë të bandës që prej dhjetë vitesh po i vjedh, dhunon e shtyp shqiptarët dhe po shpopullon Shqipërinë!

Shporrja e Edi Ramës dhe bandës së "Rilindjes" është më shumë se kurrë një mision kombëtar dhe patriotik!”, shkruan ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga