LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi e sfidoi me debat/ Veliaj refuzon përballjen

13 Prill 2023, 23:03, Politikë CNA
Këlliçi e sfidoi me debat/ Veliaj refuzon përballjen
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Kandidati i opozitës për Tiranës, Belind Këlliçi ftoi disa ditë më parë kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj për debat.

Por Veliaj refuzoi mbrëmjen e sotme të ketë një përballje me Këlliçin. Ai deklaroi në emisionin “Open” se kjo nuk është një betejë gjelash.

Nëse do e trajtoni si betejë gjelash si ato që ndodhnin në Peqin më parë, patjetër, por kjo është më tallava se kënga jonë.

Kemi një vendim politik. Një parti që iku 4 vjet nga puna e kthehen tani e thonë këtu nuk është bërë asgjë, kjo nuk është më debat. Kulmi i qytetërimit të qytetit kur e drejtonin këta, ishte torta e pavarësisë.

Kur sheh skenën me kova e kupton si ishte parku Rinia e Lana, thua kjo parti e la Tiranën pa një shkollë të re, në banjën e bashkisë së Tiranës ka pasur fuçi dhe sapllakë blu për tu shpërlarë alla franga”, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga