LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kamioni hodhi inerte në rrugë/ Rama i prerë: Nuk do tolerojmë askënd që kryen krime mjedisore

2 Shtator 2023, 14:43, Politikë CNA

Kamioni hodhi inerte në rrugë/ Rama i prerë: Nuk do

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka paralajmëruar qytetarët dhe drejtuesit e mjeteve se nuk do të tolerohet askush që ndot mjedisin dhe kryen krime mjedisore.

Rama ka publikuar një video, ku shoqërohet drejtuesi i një kamioni që ka hedhur inerte në rrugë dhe thotë kjo është një paturpësi. 

"Ky krim mjedisor ka emra, targa dhe biznese nga mbrapa që meritojnë ndëshkim shembullor. Policia e Shtetit po monitoron terrenin për të gjitha rastet e ndotjes së rrugëve, nga shishja më e vogël deri tek paturpësi të tilla, dhe drejtësia nuk duhet të tolerojë askënd që e cënon sadopak dinjitetin e këtij vendi me krime mjedisore", shprehet kryeministri Rama në një postim në Facebook. 

 Lajmet e fundit nga