LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha vijon skenarin/ Rikthehet tek kullat

2 Shtator 2023, 12:32, Politikë CNA
Basha vijon skenarin/ Rikthehet tek kullat
Lulzim Basha

Lulzim Basha nuk iu ndahet skenareve. Këtë herë i ka vijuar në mbledhjen me 9 “petritët” e tij.

Gjatë fjalimit të tij shpesh herë kontradiktor, ka përmendur kullat , ku ka sulmuar ish kryeministrin Sali Berisha. 

Për të hequr përgjegjësitë ndaj vetes për shkatërrimin e PD-së, ai ka drejtuar gishtin nga Berisha duke thënë se partai është në një situatë të tillë prej akteve të papërgjegjshme t ëish liderit të saj.

Pas kësaj Luli Basha i cili u përgjërohet për falje demorkatëve dhe pranoi se kishte luftuar për karrigen e tij personale, vijoi me skenarin e kullave, duke thënë se kanë në themel korrupsionin dhe baltën e hedhur ndaj tyre.

Arsyeja pse jemi këtu bashkë, arsyeja pse ekzistojmë si forcëpolitike është që tju shërbejmë njerëzve, jo vetes tonë! Qëllimi pse ekzistojmë është që tju ofrojmë shqiptarëve alternativë për qeverisjen e tyre, zgjidhje për problemet e tyre, rrugëdalje për hallet e tyre, vizion për të ardhmen e tyre.

Dhe këto do të jenë udhërrëfyes i rrugës së re që nisim bashkësot.

Të nderuar delegatë,

Në këto dy vite tejet të vështira, ne rezistuam dhe nuk u bemekurre njesh me llumin e akuzave, nuk adoptuam kurre gjuhen e shpifjeve dhe lincimit publik. Shume here na e kane konsideruarkëtë si dobesi. Por koha tashme e ka treguar se ata qe hodhenbalte ndaj nesh nuk i fshehin dot me duart e pista nga shpifjet e te cilat demtuan demokratet dhe PD.

Ne nuk ju genjyem, nuk ju premtuam as përmbysje imagjinaredhe as revolucione qe nuk ndodhen kurre. Ne jemi te vetedijshem per gjendjen ne te cilen ndodhet PD pas akteve te papergjegjshme te ish liderit të saj. Këtë të vertete nuk e fshehin dot as kullat qe kane ne themel korrupsionin dhe balten e hedhur ndaj nesh.

Ne jemi bashke sepse besojme tek vlerat dhe parimet. Tek e verteta dhe beteja me krimin dhe korrupsionin dhe jo tek seleksionimi per te luftuar disa e per te kursyer te tjere me tecilet behen pazaret e nates”, është shprehur ai./ CNA

Lajmet e fundit nga