LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emrat- Kush janë 9 “petritët” që shoqërojnë sot Bashën

2 Shtator 2023, 11:55, Politikë CNA
Emrat- Kush janë 9 “petritët” që
Foto nga mbledhja e Kuvendit të Lulzim Bashës

Lulzim Basha është katandisur me 9 “petritë”. Edhe sot në mbledhjen e Kuvendit të tij të jashtëzakonshëm shfaqet më i braktisur se kurrë.

Ai shoqërohet nga 9 “petritët” e tij, emrat e të cilëve mund t’i lexoni më poshtë, ku në listë përfshihet dhe emri i tij.

1. Lulzim Basha

2. Oriola Pampuri

3. Andia Ulliri

4. Merita Bakiu

5. Kreshnik Collaku

6. Flutura Açka

7. Enkelejd Alibeaj

8. Eralda Bano

9. Arbi Agalliu

10. Selaudin Jakupllari

Emrat- Kush janë 9 “petritët” që

Por ashtu siç shihet edhe nga fotot, edhe krahu i tij i djathtë dhe një nga petritët më besnik të tij mungon në mbledhjen e Kuvendit.

Emrat- Kush janë 9 “petritët” që

Bëhet fjalë për Enkelejd Alibeajn, njeriun të cilin Basha e emëroi kryetar të komanduar të PD dhe vijoi misionin përçarës duke e thelluar edhe më tej shkatërrimin dhe duke i shtuar edhe më shumë humbje kësaj partie./ CNA

 

Lajmet e fundit nga