LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ka mbajtur çdo post shtetëror/ Meta, në delir: Do të rikthehem në Presidencë

25 Korrik 2022, 19:51, Politikë CNA
Ka mbajtur çdo post shtetëror/ Meta, në delir: Do të
Ilir Meta

Ilir Meta u zhvesh dje nga kostumi i presidentit, duke u rikthyer në skenën politike.

Meta ka marrë sot teserën e LSI-së, ndërsa i është bashkuar edhe Konventës që kjo parti po mban në Pallatin e Kongreseve.

Në fjalën e tij, Meta si një njeri që ka mbajtur çdo post të mundshëm, tha se më i kënaqur kishte mbetur si president, e se mezi pret të rikthehet për një mandat të dytë.

“Në detyrën e Presidentit të Republikës. Mezi pres të rikthehem i fortë dhe të përmbush mandatin kushtetues pas 25 vitesh. Deri atëherë do na duhet shumë punë që Shqipëria të jetë një vend normal.

Situata është kritike. Situata kërkon një ndërhyrje urgjente të të gjithë qytetarëve të cilët duhet të marrin pëgjegjësinë e tyre”, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga