LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkarkimi i Arben Ahmetajt/ Berisha zbulon shkakun

25 Korrik 2022, 12:53, Politikë CNA

Shkarkimi i Arben Ahmetajt/ Berisha zbulon shkakun

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në një dalje për mediat ka komentuar edhe shkarkimin e Arben Ahmetajt si zëvendëskryeministër.

Ai ka thënë se Ahmetaj u shkarkua nga Rama me qëllim që të lajë duart me krimin e tij të shëmtuar.

Në vijimësi Berisha e ka sulmuar dhe akuzuar Ahmetajn, ndërsa sot në pjesën e parë të konferencës, luajti avokatin e tij, edhe pse nuk e amnistoi nga përgjegjësitë.

“Edi Rama, për të larë duart me krimin e tij të shëmtuar, aferën ndër më të mëdhatë në historinë e vendit, aferën e djegësave, ka shkarkuar Arben Ahmetajn.

Ky është Edvin Rama. Në aferën e inceneratorëve ai ka firmosur, siç ka pohuar vetë, në kundërshtim me ligjin.

Edi Rama ka firmosur në mënyrën më të paligjshme kontratën në shkelje të barazisë së ligjit për tenderat.

Ai ka firmosur kontratën për një kompani me zero eksperiencë në fushën e plehrave”, është shprehur Berisha, i cili më pasi ka bërë avokatin e tij, nuk i ka kursyer sërish sulmet./CNA.al

Lajmet e fundit nga