LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthimi i Metës/ LSI gati të ndryshojë emrin

25 Korrik 2022, 19:39, Politikë CNA
Rikthimi i Metës/ LSI gati të ndryshojë emrin
Selia LSI

Ndryshimi i emrit të Lëvizjes Socialiste për Integrim i hapet rrugë me ndryshimet në statut. Konventa ndryshoi 2 nene në statut ku i dha të drejtë vetës që të ndryshojë emrin, vulën dhe simbolet e partisë.

Silva Caka lexoi para të pranishmëve ndryshimet statutore ku një prej tyre është ndryshimi i emrit të partisë.

“Jam këtu për tu njohur me disa ndryshime në statutin e LSI. Konventa Kombëtare e LSI bazuar në nenin 11.7 të statutit të saj propozon: Konventa ka të drejtën e ndryshmit të emrit dhe vulës së parisë. Ka të drejtën e ndryshimit të strukturave të përkohshme", tha ajo.  

Ky vendim, vjen pas rikthimit të Ilir Metës, i cili për 5 vjet ia dorëzoi partinë bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi, duke qenë se ishte në detyrën e Presidentit të Republikës./CNA.al

Lajmet e fundit nga