LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Islamiku politik Lulzim Basha na goditi”/ Nard Ndoka kërkon para nga qytetarët: Ju lutem kontribuoni

5 Nëntor 2022, 11:05, Politikë CNA

“Islamiku politik Lulzim Basha na goditi”/ Nard Ndoka kërkon

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë me një thirrje në rrjetet sociale.

Ai ka ftuar simpatizantët dhe anëtarët e PDK-së që të kontribuojnë politikisht dhe financiarisht për PDK-në.

“Anëtarë dhe simpatizantët  të Partise Demokristiane të Shqipërisë, ju ftojmë të kontribuoni politikisht e financiarisht për PDK kudo që ndodhen”, shkruan Ndoka në rrjete sociale.

Ai ka akuzuar Lulzim Bashën se ka penalizuar PDK-në me marrëveshjen e 17 Majit.

Ndoka e quan ish-kreun e PD-së, islamik politik që ka goditur sipas tij, alternativën politike Demokristiane

“Që nga 17 Maj 2017 jemi penalizuar nga “marrveshja e zezë” Rama-Basha.

Islamiku politik Lulzim Basha goditi alternativën politike Demokristiane duke shkelur marrëveshjen politike, duke dëmtuar kështu përfaqësimin politik, por edhe financimin si parti parlamentare.

Për të kaluar këtë situatë të rëndë politike e financiare, ju lutemi të kontribuoni me një financim modest, për një periudhe të shkurtër kohore, derisa PDK të rikthehet sërish në Kuvend, në zgjedhjet që kemi përpara”, shkruan më tej Ndoka./CNA.al

“Islamiku politik Lulzim Basha na goditi”/ Nard Ndoka kërkon

Lajmet e fundit nga