LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bamir Topi sulmon Berishën/ “Kërkon të eliminojë rrymat e reja, nuk ka ndryshuar”

4 Nëntor 2022, 12:45, Politikë CNA
Bamir Topi sulmon Berishën/ “Kërkon të eliminojë
Ish Presidenti, Bamir Topi

Ish-Presidenti, Bamir Topi, ka komentuar rikthimin e Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike.

I ftuar në emisionin "Breaking", Topi ka deklaruar se po vazhdojmë të shohim një proces të degjeneruar të palëve.

Sipas tij, Sali Berisha po mendon të marrë pozicionin dhe të dominojë sërish.

Ish-Presidenti thotë se Berisha po kërkon t'i eliminojë rrymat e reja.

Për këtë ai bën fajtor të gjithë ata që qëndrojnë krah tij tani si dhe ata që sot po e kundërshtojnë që në një kohë më parë kanë qenë krah tij.

Vazhdojmë të shohim një proces të degjeneruar të palëve. Segmente të caktuara kanë humbur moralin për të përfaqësuar njerëzit. Këta njerëz po mendojnë vetëm për të marrë pozicionin dhe të dominojnë sërish me atë pozicion dhe rasti më i mirë është Berisha. Një njeri që kërkon të eliminojë rrymat e reja. Berisha nuk ka ndryshuar. Kur ti merr përsipër të drejtosh opozitën, në një vend kur vendi ka nevojë ulëritëse për zërin e opozitës, në rast se ti bën opozitën e vitit ‘92 në 2022-shin je jashtë kohe. Nuk e ka fajin vetëm Berisha, por të gjithë ata që janë rreth tij apo dhe kundër tij tani, kanë qenë në shërbim të tij prej kohësh. Të gjithë janë aty në lojë. Ata që janë në grupin kundër tani, kanë qenë në krah të tij”, deklaroi Topi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga