LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Jo shumë shpesh na keni votuar”/ Rama, në Tropojë: Ne kemi bërë për ju më shumë se qeveritë e tjera

4 Nëntor 2022, 09:52, Politikë CNA

“Jo shumë shpesh na keni votuar”/ Rama, në Tropojë:

Kryeministri Edi Rama po e vijon fushatën në Tropojë, ku po zhvillon një bashkëbisedim me fermerët.

Sipas Ramës, edhe pse Tropoja nuk ka votuar gjithnjë partinë socialiste, qeveria është përgjigjur më shumë se dy qeveri të tjera bashkë.

"Aty ku deri dje dukej një utopi që mund të zhvillohej një sipërfaqe funksionale dhe fitimprurëse, kjo gjë po ndodh. Programi i rritjes urbane që u përqendrua fillimisht në qytet i ka hapur rrugë zhvillimit të turizmit që deri dje ishte dëshirë.

Më vjen mirë që ne në këtë zonë nuk jemi shërbyer me votë, jo shumë shpesh na keni votuar, por ne kemi bërë atë që qeveri të tjera të marra së bashku s'e kanë bërë.

Të mendosh që sot, këtë vit Tropoja ka numëruar 150 mijë vizitorë është kuptimplotë. Objektivi ynë do jetë që këta vizitorë të qëndrojnë më gjatë", u shpreh Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga