LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk i ka dalë gjumi akoma, e di se është kryeministër”/ Demokratët tallen me Bashën

4 Nëntor 2022, 11:09, Politikë CNA

“Nuk i ka dalë gjumi akoma, e di se është

Lulzim Basha, më në fund është bërë i gjallë. Ai është shfaqur në rrjete sociale, në lidhje me një takim që ka bërë me kryetarin e Alternativës Demokratike, z. Armend Aliu, së bashku me z. Aziz Aziri.

“Diskutuam për procesin e regjistrimit të popullsisë, duke vlerësuar angazhimin e jashtëzakonshëm të shqiptarëve që jetojnë në komunat e Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës për t’u regjistruar dhe dëshmuar se askush nuk mund ta mohojë dhe tjetërsojë realitetin e pranisë në trojet e tyre, me gjithë përpjekjet e vazhdueshme të Beogradit, sidomos në Medvegjë”, shkruan Basha në rrjete sociale.

“Nuk i ka dalë gjumi akoma, e di se është

Ndërkohë, demokratët kanë reaguar ashpër duke i kujtuar se nuk është më kryetar.

Nuk kanë munguar as ironitë e tyre ndaj Bashës.

Më anë të komenteve ata e thumbojnë duke i thënë se ku e ka zhvilluar takimin në ndonjë kafe në Vorë, apo duke u bërë thirrje që të zgjohet se nuk është kryeministër.

Më poshtë po sjellim komentet e demokratëve.

“Ik mashtrues se po ua ndyn emrin burrave. I pacipë. Po ti ktheu njëherë në parlament dhe bëj detyrën tëndë për ata që të kanë votuar…Të duket vetja akoma kryetar o fyell..Gjallë qenke ti Luli..

Me çfarë statusi je takuar, pasi nuk prezanton asgjë përveçse emrin tënd personal…Ti mashtrues, vetëm prit e përcjell se një votë nuk e merrni…Po, çfarë je ti vetëm një dështak, ata që të takojnë ty janë si ti...I shkreti si ka dalë gjumi akoma, e di se është kryeministër…Jam kurioz ku e zhvillove takimin tek ndonjë kafe tek lagjet e Vorës”./CNA.al

Lajmet e fundit nga