LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari “qan” për doktorin: Po të pres me shumë dashuri

16 Prill 2023, 17:07, Politikë CNA
Evi Kokalari “qan” për doktorin: Po të pres me shumë
Evi Kokalari

Evi Kokalarin apo Evi Angelakisin, ose Evis Kokalarin, e cila u largua e zhgënjyer nga PD-ja dhe pritet të bëjë partinë e saj, që e ka njoftuar nja 3 herë por ende s’e ka bërë e pritet me kismet kur t’i vijë humori, duket se e ka marrë malli për doktor Sali Berishën.

Mund t’ju duket e pabesueshme, por këtë na e ka treguar vetë Kokalari me një shkrim ku “qan” për doktorin.

Ndonëse na ka thënë disa herë që nuk merret më me PD-në, së fundmi ka bërë një status në rrjetet sociale, ku flet pikërisht për këtë parti dhe për më tepër për hapjen e madhe të fushatës në stadiumin “Air Albania”.

Për Berishën, të cilin disa kohë më parë e akuzoi se nuk bën konservatorizëm, tashmë ajo na thotë se flet me nota konservatorizmi.

E për më tepër, Kokalari i kërkon doktorit që ta kontaktojë, pasi po e pret me shumë dashuri.

"I dashur z. Sali Berisha, nuk jam e sigurt cili qe momenti që demokratët braktisën ceremoninë e hapjes së fushatës dhe pse, por është fatkeqësi që braktisën fjalimit tuaj, sepse në të, i kishe përforcuar notat e konservatorizmit.

Po nejse, kur t’i marrësh ndryshimet në PD dhe në politikën opozitare seriozisht dhe vetëm në interes të sovranit, më kontakto, dhe do të të tregoj në detaje si fitohet mbështetja e shqiptarëve dhe sidomos elektoratit gri, inteligjencën e të cilëve, ju të gjithë vazhdoni dhe e nënvleresoni.

Me shumë dashuri, Evi”, shkruan ndër të tjera Evi Kokalari./ CNA.al

Evi Kokalari “qan” për doktorin: Po të pres me shumë

Lajmet e fundit nga