LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E sulmuan për draftin e Asociacionit/ Rama: Ata që më shajnë kanë frikë se humbasin armikun

9 Qershor 2023, 19:32, Politikë CNA
E sulmuan për draftin e Asociacionit/ Rama: Ata që më shajnë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka marrë kritika të ashpra për draftin e Asociacionit në veri të Kosovës.

Pas akuzave dhe sulmeve, ka ardhur një reagim nga vetë Rama.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë deklaron se ata që e shajnë kanë frikë se humbasin armikun, që sipas tij është zhdukur.

“Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur!”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga