LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk jemi në kushte folklorike”/ Kumbe i kundërpërgjigjet Gjekmarkajt

9 Qershor 2023, 11:33, Politikë CNA

“Nuk jemi në kushte folklorike”/ Kumbe i

Kandidatja për ambasadore të Izraelit, Meri Kumbe, u është përgjigjur pyetjeve ironizuese nga ana e deputetit Agron Gjekmarkaj.

Ajo është shprehur se sfida është të intensifikohen marrëdhëniet me Izraelin dhe në këtë rast marrëdhëniet mes vendeve nuk janë aspak folklorike.

“Sfida është të intensifikojmë marrëdhënien me Izraelin. Nuk jemi aspak në kushtet e folklorizmave.

Nuk e kam marrë ende detyrën, nuk mund të futem në detaje, por mund të them që ka vend për më shumë bashkëpunim", tha Meri Kumbe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga