LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në PD/ Berisha: Kryetarin do ta emërojnë vetëm anëtarët e saj

8 Qershor 2023, 22:24, Politikë CNA
Zgjedhjet në PD/ Berisha: Kryetarin do ta emërojnë vetëm
Ish-kryeministri Sali Berisha

PD e vulës ka caktuar 29 korrikun si datën për kryetari n e ri të Partisë Demokratike.

Ish-kryeministri Sali Berisha foli lidhur me këtë proces, teksa shprehu gatishmërinë për të biseduar me PD-në e vulës.

Berisha tha në një dalje televizive se kryetarin do ta emërojnë vetëm anëtarët e saj dhe në përputhje me statutin

“Kryetarin do ta emërojnë vetëm anëtarët e saj dhe në përputhje me statutin, u bënë përpjekje shumë të mëdha, m’u bën oferta nga më të ndryshmet, por problem ishte që unë nuk po luftoj për postin, por për sovranitetin e vendit tim, sepse një vend, kryetarët e forcave politike që ia emërojnë të tjetër nuk ka sovranitet dhe nuk e pranojnë, ndaj nuk më impresionojnë fare këto zëra, janë teza bajate të vjetra”, deklaroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga