LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncon Berisha: Në mbi 70 qendra votimi në Bashkinë e Elbasanit është shkelur ligji

9 Qershor 2023, 12:23, Politikë CNA
Denoncon Berisha: Në mbi 70 qendra votimi në Bashkinë e Elbasanit
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën e përjavshme me gazetarët nuk u ndahet denoncimeve për zgjedhjet e 14 majit.

Berisha e quajti një krim elektoral të paparë 14 majin.

Sipas tij zgjedhjet në Bashkinë e Elbasanit janë një nga farsat më të mëdha në historinë e zgjedhjeve.

Ish-kryeministri thotë se në mbi 70 për qind të qendrave të votimit është shkelur ligji.

“Unë e di se për gazetarët dhe mediat, e njëjta temë nuk është kurrë interesante dhe e preferueshme, por kur ajo është një çështje themelore e shoqërisë, nuk mund t’i kthesh kurrë krahët dhe ta injorosh, sepse bëhesh bashkëfajtor në një krim të paparë elektoral. Jam këtu për t’ju njoftuar ju, se zgjedhjet në Bashkinë e Elbasanit janë një nga farsat më të mëdha në historinë e zgjedhjeve. Videot dëshmojnë se në mbi 70 për qind të qendrave të votimit, të ashtuquajturit operatorë, shkelën ligjin nga mëngjesi deri në darkë”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga