LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla, “i paduruar”: Mezi po pres të ulemi me Bardhin

22 Maj 2023, 11:23, Politikë CNA
Balla, “i paduruar”: Mezi po pres të ulemi me Bardhin
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një deklaratë për mediat është shprehur se po punohet për të bërë disa ndryshime në paketën e ligjeve për Reformën në Drejtësi.

Balla u shpreh se mezi po pret që edhe PD e vulës, e cila tashmë drejtohet nga Gazment Bardhi të ulet për të diskutuar dhe votuar për këto ndryshime.

Po punohet për disa ndryshime në paketë për ligjet sa i përket reformës në drejtësi. Shpresoj që të kemi mundësinë të ulemi me opozitën të diskutojmë. Të mos vonohemi që këto ndryshime t'i kalojmë.

Unë nuk caktoj se kush është opozita në kuvendin e Shqipërisë. Opozita është PD që janë shumica e opozitës. Në këtë kontekst duhet që për hir të punës së përbashkët të ulemi dhe të punojmë për çështje që e meritojnë. Mezi pres të ulemi të diskutojmë dhe të shkojmë t'i votojmë këto ndryshime”, tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga