LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet rezultati i votimit për Bashkinë e Tiranës dhe Durrësit

21 Maj 2023, 12:54, Politikë CNA

Miratohet rezultati i votimit për Bashkinë e Tiranës dhe

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, ka miratuar rezultatin e votimeve për Bashkinë e Tiranës dhe Durrësit.

Gjatë seancës publike, Celibashi mandatoi kreun e bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, dhe kryetaren e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako.

Kujtojmë se, Veliaj fitoi ndaj kandidatit të koalicionit "Bashkë Fitojmë", Belind Këlliçi, me 158,856 vota, ndërsa ky i fundit mori 100,425 vota.

Nga ana tjetër, Emiriana Sako fitoi në Durrës me 48,512 vota, duke mundur Igli Carën, i cili mori 38,784 vota./ CNA.al

Lajmet e fundit nga