LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nxjerr të dhënat/ Shqipëria e treta në botë për rritjen e turizmit

20 Maj 2023, 15:10, Politikë CNA
Rama nxjerr të dhënat/ Shqipëria e treta në botë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama publikuar të dhënat e Organizatës Botërore të Turizmit, e cila për tre muajt e parë të këtij viti e rendit Shqipërinë të tretën në botë për rritjen e turizmit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama thotë se Shqipëria renditet e para në Europë sa i takon rritjes turistike krahasuar me periudhën përpara pandemisë.

Duke iu referuar Organizatës Botërore e Turizmit, kreu i qeverisë deklaron se vendi jonë do të ketë një sezon turistik veror fantastik.

“Rritja e pandalshme e turistëve që po e zgjedhin Shqipërinë jo veç për sezonin veror buzë detit, por tanimë përgjatë gjithë vitit,  nga Tirana e gjithandej prej veriut në jug, konfirmohet me një të dhënë spektakore të Organizatës Botërore të Turizmit, e cila për tre muajt e parë të këtij viti e rendit Shqipërinë të tretën në botë dhe në vend të parë në Europë sa i takon rritjes turistike krahasuar me periudhën përpara pandemisë, duke paralajmëruar kështu edhe një sezon fantastik veror”, theksoi kryeministri./ CNA.al

Rama nxjerr të dhënat/ Shqipëria e treta në botë

Rama nxjerr të dhënat/ Shqipëria e treta në botë

Lajmet e fundit nga