LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkodra "në duart" e socialistëve/ KQZ miraton rezultatin e zgjedhjeve

20 Maj 2023, 16:17, Politikë CNA

Shkodra "në duart" e socialistëve/ KQZ miraton rezultatin e

Rreth një javë pas përfundimit të zgjedhjeve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka certifikuar këtë të shtunë, rezultatet e zgjedhjeve për kryetarin e ri të Bashkisë Shkodër, Benet Beci dhe anëtarët e  Këshillit Bashkiak.

Tabelat me të dhënat e dërguara nga KZAZ-të tregojnë se për rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve nuk pati pretendime nga palët.

Kujtojmë se në Këshillin Bashkiak të Shkodrës, Partia Socialiste arriti të fitonte 18 anëtarë, koalicioni “Bashkë Fitojmë” me 13 anëtarë, Partia Social Demokrate 12 anëtarë dhe nga PD-ja e Lulzim Bashës do të ketë vetëm 5 anëtarë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga