LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i mbylli derën e rikthimit/ Alibeaj hidhet në sulm: Është humbës, përçau PD-në

20 Maj 2023, 15:25, Politikë CNA
Berisha i mbylli derën e rikthimit/ Alibeaj hidhet në sulm:
Enkelejd Alibeaj

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, tha gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët se Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj nuk kanë më vend në PD.

Kësaj deklarate i është kundërpërgjigjur pak më parë Enkelejd Alibeaj, i cili pak ditë më parë dha dorëheqjen nga postet në PD.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Alibeaj thotë se “humbësi i madh i zgjedhjeve të 14 majit, paska gjetur armiq të rinj”. Ai e cilëson Berishën si arsyen e vërtetë të përçarjes së opozitës.

“Humbësi i madh i zgjedhjeve të 14 majit paska gjetur sot armiq të rinj, duke publikuar dhe listën e të përjashtuarve të radhës. I zhytur në disfatën që i solli demokratëve dhe opozitës, sindroma e komunizmit i rikthehet si përherë kur humb duke shpallur grupe armiqësore.

Shqiptarët e kanë të qartë se shkaku i përçarjes së opozitës është Sali Berisha, sikundër aleanca e tij me Ilir Metën ka prodhuar këshilltarë të LSI me votat e demokratëve në çdo këshill bashkiak. Bashkëpunimi i Sali Berishës dhe Ilir Metës në kurriz të demokratëve dhe shqiptarëve është një nga arsyet pse pati refuzim masiv në 14 maj dhe që e mban në këmbë regjimin e Edi Ramës”, shkruan ai./ CNA.al

Berisha i mbylli derën e rikthimit/ Alibeaj hidhet në sulm:

Lajmet e fundit nga