LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Tmerrësisht kundër botox-it"/ Khloe Kardashian zbuloi "sekretin" shokues

2 Tetor 2022, 13:40, Lifestyle CNA

"Tmerrësisht kundër botox-it"/ Khloe Kardashian zbuloi

Në një intervistë të rishfaqur, Khloe Kardashian zbuloi se nëna e saj, Kris Jenner, e inkurajoi atë të bënte një ndërhyrje në hundë kur ishte 9 vjeçe.

Në një intervistë në dhjetor 2013 me British Cosmopolitan, themeluesja Good American foli për një kohë në 1993 kur ishte nëntë vjeç dhe dëgjoi Jenner duke folur për pamjen e saj.

“Fjalët janë arma më e fuqishme; ato mund të lënë shenja përgjithmonë”, tha Kardashian për publikimin. “Ajo nuk donte të bënte keq, por kur isha rreth nëntë vjeçe dëgjova nënën time duke i thënë shoqes se kisha nevojë për një ndërhyrje në hundë.

"Isha i shokuar; as nuk e kisha menduar. Jam rritur në fytyrë, por kam bërë që artistët e grimit të më thonë: "Duhet të bësh një ndërhyrje në hundë". Jam shumë i lumtur që nuk e kam pasur kurrë”.

Kardashian vazhdoi, duke thënë se ajo "kurrë nuk i është drejtuar operacionit" kur bëhet fjalë për gjërat në trupin e saj që ajo dëshiron të rregullojë.

"Unë nuk jam kundër kësaj - një ditë ndoshta do ta bëj, por do të ishte sipas kushteve të mia. Nuk do të ngacmohem nga mediat sociale apo dikush tjetër," shtoi ajo.

Vetëm disa vite më vonë, ylli i realitetit konfirmoi për publikun se kishte bërë një ndërhyrje në hundë. 

Në vitin 2021, Khloe Kardashian pranoi se kishte bërë një ndërhyrje në hundë.
Në qershor 2021, gjatë pjesës së dytë të ribashkimit special "Keeping Up With the Kardashians", prezantuesi Andy Cohen e pyeti Kardashian për tregimet e rreme të përhapura rreth saj. Një gjë e la publikun pa fjalë, kur ajo u shpreh se ishte kundër botoz-it, kur në fakt një pjesë e madhe e publikut mendon se motrat Kardashian janë të "mbytura" me injeksione. Por me sa duket bukuroshet bëjnë një dallim mes injeksioneve dhe botox, gjë që shpesh publiku e konsideron si të njëjtë.

"Epo, për mua, të gjithë thonë: 'Oh, zot, ajo ka bërë transplantin e tretë të fytyrës'", pranoi ajo. "Por unë kam bërë një ndërhyrje në hundë."

Ajo vazhdoi, duke thënë: "Të gjithë mërziten kaq shumë. Si, pse nuk flas për këtë? Askush nuk më ka pyetur ndonjëherë. Ju jeni personi i parë në një intervistë që më pyeti ndonjëherë për hundën time. Sigurisht, injeksione. Jo në të vërtetë Botox. Unë i jam përgjigjur tmerrësisht kundër Botox-it."

Në prill 2021, Kardashian foli më tej për vendimin e saj për të bërë një rinoplastikë në pranverën e 2019, duke thënë se ajo nuk ka qenë kurrë më e lumtur që kur i është nënshtruar procedurës.

Ndërsa fliste me prezantuesin Robin Roberts gjatë një speciale të ABC-së për familjen e saj, Kardashian zbuloi se "gjatë gjithë jetës" ajo gjithmonë "dëshironte që hunda të më bëhej".

"Por është në mes të fytyrës tënde dhe është e frikshme të mendosh për të. Por më në fund mora guximin dhe e bëra atë dhe më pëlqen," i tha ajo Robin Roberts.

Pas transmetimit special, një fans shkroi në "Twitter", "Khloe bëri një ndërhyrje në hundë, omg" - për të cilën ajo u përgjigj: "Po! Unë fola për këtë në ribashkimin me Andy Cohen gjithashtu. E mora atë disa javë para ditëlindjes së parë të True . E dua!”


Kardashian vazhdoi të informojë ndjekësit e saj për procesin e rimëkëmbjes, duke postuar në Twitter se ajo ishte "një fllad" dhe "sinqerisht kaq e lehtë". I vetmi keqardhje i saj ishte se “nuk e bëri më herët”.

Kardashian është akuzuar prej kohësh nga njerëzit se ka kryer një sasi ekstreme të punës në trupin e saj, duke përfshirë implantet e prapanicës dhe procedura të tjera në fytyrën e saj.

Lajmet e fundit nga