LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kam pasur kriza"/ Iva Tiço rrëfehet si kurrë më parë, kujton veten në të 20-at

1 Tetor 2022, 08:50, Lifestyle CNA
"Kam pasur kriza"/ Iva Tiço rrëfehet si kurrë më
Iva Tiço

Iva Tiço si rrallë herë ka folur mbi jetën e saj, e konkretisht për jetën e saj në moshën 20-vjeçare.

Ndryshe nga sa mund të mendojë shumëkush, ajo është shprehur se nuk ka qenë një periudhë e lehtë dhe se ka përjetuar kriza.

“Në të 20-at unë personalisht kam pasur krizat më të mëdha, sepse ishin krizat çfarëdo të bëhet me mua, çfarëdo të bëhem kur të rritem. Ndërkohë që je rritur dhe duhet të zgjedhësh një drejtim, të gjesh një punë, si të mbash punën dhe gjithë të tjerat. Jo më larg se dy-tri ditë isha me një mikeshën time dhe na doli kjo bisedë, çfarë do i bëje vetes po ta takoje 20 vjeçe, të dyja thamë me një gojë, do e kapja me shpulla. Unë nuk e mbaj mend shijimin e atyre viteve. Sigurisht kam fotografi, kam gjëra që më tregojnë se kam jetuar, por kanë qenë vite të mbushura plot me ankthe, plot me sakrifica, me punë nga mëngjesi deri kur mbaronte gazeta që shkonte në shtypshkronjë deri në 12 natës. Tani po të kthehesha prapë, sigurisht që mund ta bëj, por them jo faleminderit. Ishte një lloj ‘gavete’ që duhet ta bëja që atë arrija komoditetin që kam tani. Në të 40-at le të jemi edhe pak egoistë, gjithë këto që ke mbjellë në 20 vitet e shkuar tani ke mundësi t’i shijosh, t’i përkushtohesh dhe pasioneve të tua”, tha Iva./ CNA.al

Lajmet e fundit nga