LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Fjala e Berishës ka peshë"/ Nëna e Armina Mevlanit shpreh emocionet: Si u ndjeva nga deklarata në dasmë

29 Shtator 2022, 22:21, Lifestyle CNA

"Fjala e Berishës ka peshë"/ Nëna e Armina Mevlanit

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan 4 ditë më parë dashurinë e tyre 10-vjeçare në martesë. 

Siç e do zakoni, dasmën e hapi babai i dhëndrit, Sali Berisha, i cili mes emocionesh shprehu se:

“Me dhuntitë e saj, mençurinë, mirësjelljen komunikimin, njerëzinë, dashurinë, arriti të pushtojë, jo vetëm zemrën e Shkelzenit, por edhe zemrat tona, të hyjë në zemrat tona si një vajzë e dytë!”

Kjo deklaratë i emocionoi të gjithë, por gjatë ditës së sotme nëna e Armina Mevlanit, u shpreh se këto fjalë që ish-kryeministri i drejtoi së bijës e emocionuan shumë. 

“Pas këtij fjalimi, e kam ndier veten të vlerësuar, sepse çdo njeri ka vlerat e veta në jetë, por vlerësimi që pati për vajzën time tregoi që ishte gjithçka, sepse fjala e tij ka peshë, mendja e tij ka peshë dhe unë e vlerësoj pa fund këtë fjalim”, tha ajo te ‘Rudina’.

Sakaq, një ditë më parë edhe Armina u shpreh se këto fjalë e emocionuan dhe nuk i priste nga Sali Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga