LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E trishtë/ Reperi i hitit “Gangsta's Paradise” ndërron jetë në moshën 59-vjeçare

29 Shtator 2022, 08:38, Lifestyle CNA
E trishtë/ Reperi i hitit “Gangsta's Paradise”
Reperi amerikan Coolio

Reperi amerikan Coolio, i njohur për hitin botëror “Gangsta's Paradise”, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare.

Menaxheri i tij Jarez Posey tha për mediat amerikane se artisti u gjet pa shenja jete në dyshemenë e banjës së shtëpisë së një miku në Los Anxhelos.

Coolio filloi të bënte muzikë në vitet 1980, por hyri në historinë e “hip hopit” kur regjistroi Gangsta's Paradise në 1995.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së tij, por sipas TMZ, mjekët besojnë se mund të ketë pësuar arrest kardiak.

Coolio, fitoi një çmim “Grammy” me hitin e tij “Gangsta's Paradise”, e cila ishte pjesë e kolonës zanore për filmin “Dangerous Minds” me Michelle Pfeiffer.

Kënga vazhdon të dëgjohet gjerësisht dhe sapo ka kaluar një miliard transmetime në Spotify, sipas faqes së tij zyrtare të internetit.

Gjatë një karriere që përfshin katër dekada, ai regjistroi tetë albume në studio dhe fitoi një Çmimin Amerikan të Muzikës dhe tre "MTV Video Music Awards"./ CNA.al

E trishtë/ Reperi i hitit “Gangsta's Paradise”

Lajmet e fundit nga