LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy të rinjtë rrëfejnë historinë e tyre/ Çfarë ndodhi kur bënim seks çdo ditë për një muaj

1 Tetor 2022, 23:00, Lifestyle CNA

 

Marrëdhëiet intime në një cift janë pika më delikate, por edhe mjaft e rëndësishme për mbarëvajtjen e një lidhjeje.

Së fundmi një cift të rinjsh, të moshave 27 (vajza) dhe 30 vjec (djali), kanë rrëfyer për YoruTango se si ata kanë arritur të "ringjallin" marrëdhënien e tyre intime përmes disa hapave të thjeshtë, ku mjafton vetëm kujdesi për partneren.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tyre.

"Nëse duhet të dini diçka për mua dhe partnerin tim, është se ne jemi njerëz jashtëzakonisht konkurrues .

Ne të dy synojmë të fitojmë pa marrë parasysh ndeshjen. Pra, kur njëri prej nesh (në këtë rast, unë) thotë: "Ky është muaji juaj i ditëlindjes, ne po bëjmë një marrëveshje për të bërë seks çdo ditë" - patjetër që po e bëjmë.

Dhe kjo është historia se si maji, muaji i ditëlindjes së partnerit tim, u bë një eksperiment në konkurrencën seksi.

Nëse duhet të dini diçka për mua dhe partnerin tim, është se ne jemi njerëz jashtëzakonisht konkurrues .

Ne të dy synojmë të fitojmë pa marrë parasysh ndeshjen. Pra, kur njëri prej nesh (në këtë rast, unë) thotë: "Ky është muaji juaj i ditëlindjes, ne po bëjmë një marrëveshje për të bërë seks çdo ditë" - patjetër që po e bëjmë.

Dhe kjo është historia se si maji, muaji i ditëlindjes së partnerit tim, u bë një eksperiment në konkurrencën seksi.

Filloi goxha e zbutur; seks një herë në ditë. Por më pas u bë më intensive. Nuk kishte rëndësi se çfarë kishte ndodhur atë ditë. Mund të ishim të zemëruar me njëri-tjetrin, por gjithsesi u ulëm.

Asnjëri prej nesh nuk donte të ishte ai që u dorëzua dhe kaloi në seks për atë ditë.

Disa herë, m'u desh ta planifikoja në orarin tim - e dija se do të isha vërtet i zënë ose do të punoja vonë, kështu që dreka seksi u bë traditë maji. Plus, ne thjesht na pëlqen shumë të bëjmë seks me njëri-tjetrin, kështu që nuk ishte e gjitha konkurrencë.

Deri në fund të muajit, ne kishim provuar një sërë pozicionesh të reja, kishim diskutuar të merrnim një Kryq të Shën Andreas dhe gatuanim darkën vetëm me përparëse . Ne gjithashtu krijuam emra me temë seksi për të gjithë muajt e tjerë të vitit si një lojë argëtuese fjalësh - Slamuary, Sucktember, Poon, e kështu me radhë.


Përveçse patën një shpërthim të plotë në maj, marrëdhënia jonë gëzoi disa përfitime të bukura nga seksi çdo ditë për një muaj. Ja çfarë ndodhi:
Libidoja ime u rrit. Unë kam pasur gjithmonë një libido mjaft të lartë . Por kur filluam të bënim seks çdo ditë, ai u ngrit në qiell. Nuk po flas vetëm për dëshirën për t'u shtrirë në shtrat më shumë se normalisht - ne në fakt e bëmë. Shumë herë në ditë. Madje kemi numëruar. Në një moment u ngritëm deri në shtatë herë në një ditë.

Do ta pranoj që në fund të muajit të dy ishim pak të lënduar. Por arritja atje ia vlente plotësisht. Sa më shumë joshnim njëri-tjetrin, aq më shumë donim të joshnim njëri-tjetrin.

U bëmë më intime emocionalisht. Një rritje e intimitetit fizik natyrshëm çon në një rritje të intimitetit emocional. Ne folëm më shumë për gjërat që na pëlqejnë në shtrat dhe nuk na pëlqejnë dhe cilat janë fantazitë tona.

Dy të rinjtë rrëfejnë historinë e tyre/Ne kaluam gjithashtu më shumë kohë vetëm duke bërë biseda më të thella rreth gjërave emocionale në jetën tonë. Në fund të majit, të dy kishim vërejtur në një moment se ndjeheshim shumë më afër emocionalisht sesa përpara fillimit të muajit.

Ne u bëmë më kreativë. Kur bëni seks çdo ditë, pozicionet e vaniljes mund të bëhen... goxha të mërzitshme. Epo, ende e mrekullueshme, por një lloj rutine. Kështu që ne e ngatërruam atë.

Unë kam një libër të quajtur "Pozicioni i ditës" dhe kemi provuar disa prej tyre bazuar në ditën që ishte. Herë të tjera, ne provonim lodra të reja, të brendshme të reja, kostume, lojëra me role dhe më shumë.

Ne shpikëm një gjë të re për ne, seksin masazh, që në thelb është duke i dhënë njëri-tjetrit masazhe gjatë seksit. Provoje. Është fenomenale. Ne patëm më shumë biseda për jastëk.
Bisedat për seksin dhe jastëkun shkojnë dorë për dore. Kur të keni mbaruar dhe të shijoni shkëlqimin e një çifti tjetër të suksesshëm, është e lehtë të shtriheni në shtrat dhe të bisedoni me të për orë të tëra.

Kaluam shumë kohë duke biseduar relaksuese të shtrira në shtrat, gjithmonë duke prekur në një farë mënyre dhe thjesht duke shijuar ëmbëlsinë e shoqërisë së njëri-tjetrit. Më kujtoi kur filluam të takoheshim për herë të parë – u takuam në OKCupid dhe biseduam për orë të tëra me mesazhe për gjithçka nën diell.

Shkëndija e bisedës nuk na la kurrë, por padyshim që u përforcua gjatë gjithë muajit. Jeta jonë seksuale u bë më intensive në përgjithësi.
Jam i lumtur të them se gjërat nuk u qetësuan kur mbaroi muaji. Ne morëm disa ditë pushim në mënyrë që dhimbjet tona të ndërsjella të mund të shëroheshin, por shpejt u kthyem në të.

Ne nuk kemi bërë një marrëveshje tjetër, por nuk kemi nevojë të bëjmë - ne bëjmë seks pothuajse çdo ditë akoma. Pasi të keni marrë një shije të asaj jete perfekte, nuk dëshironi të ktheheni!"/CNA.al

Lajmet e fundit nga