LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ky është vendi ku dasma kushton vetëm 15 dollarë

29 Gusht 2023, 21:29, Kuriozitete CNA

Ky është vendi ku dasma kushton vetëm 15 dollarë

Thonë se dashuria nuk kushton asgjë. Por kjo sigurisht nuk është e vërtetë për dasmat.

Në vitin 2022, çiftet në Shtetet e Bashkuara shpenzuan mesatarisht rreth 30000 dollarë për t’u martuar, sipas një raporti nga faqja e internetit e dasmave The Knot .

Por nuk ishte gjithmonë kështu. 

Në Las Vegas, në vendin e quajtur Kapela e Luleve, çiftet mund të martohen për vetëm 15 dollarë për një paketë dasme që përfshin:

· Një ceremoni në vend

· Një fotosesion 10-minutësh dhe pesë fotografi 4x6

· Një buqetë martese

· Transmetimi i drejtpërdrejtë i ceremonies

Çmimi i paketës zakonisht është 500 dollarë.

Paketa e dasmës me zbritje është pjesë e një feste që përkujton 70 vjet që kur Las Vegasit iu dha për herë të parë ky emër, sipas një fushate që promovon Las Vegasin si “Kryeqyteti i Dasmave të Botës”.

Paketa është e disponueshme për 70 çifte. Që nga sot, të gjitha paketat janë ende në dispozicion, tha Sharpe për CNBC./ CNA

Lajmet e fundit nga