LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Jam rrit me shokë që sot janë në burgje ose kanë vdekur"/ Reperi rrëfen jetesën plot "rreziqe" në Amerikë

15 Shtator 2022, 11:34, Lifestyle CNA

"Jam rrit me shokë që sot janë në burgje ose kanë

Don Phenom është një ndër reperët më të dashur për publikun. I njohur kështu me emrin e artit, por emri i vërtetë është Marin Sterkaj, ai prej më shumë se 1 viti është bërë edhe baba i një djali.

Së fundmi ai në një intervistë ka folur për jetën e tij dhe se si emigroi drejt SHBA-ve kur ishte fëmijë. Don Phenom tregoi se rritur në Bronx të New York-ut, dhe atje nisi të merrej me muzikë. Gjatë intervistës së tij në "ABC News" ai ka rrëfyer se jeta në Bronx nuk ka qënë aspak e lehtë, pasi kjo është një ndër lagjet më të rrezikshme. 

“Unë jam rritur në Bronx, një ndër lagjet më të vështira të Amerikës. Ka një kriminalitet të madh, shumica e shokëve që jam rritur ose janë në burgje ose kanë vdekur. Dhe në Shkodër është një zonë e ashpër. Shumica e muzikës vjen nga eksperiencat e mia. Asnjëherë nuk jam frymëzuar jashtë realitetit."- u shpreh reperi./CNA.al

Lajmet e fundit nga