E thotë "Tik Tok"-u / Këto janë vendet më të bukura në botë

25 Qershor 2022, 17:06, Lifestyle CNA
E thotë "Tik Tok"-u / Këto janë vendet më të
Londër

Këto 10 vende kanë arritur më shumë se 28 miliardë shikime në "Tik Tok" dhe 150 milionë pastime në "Instagram".

Sipas një analize të bërë nga platforma "Tik Tok" 10 vendet e renditura më poshtë janë vendet më të preferuara në "Tik Tok".

Vendin e parë në listë e zë Disney World në Orlando me 8.6 miliardë shikime.

Më pas lista e vendeve vijon si më poshtë:

Burj Khalifa – Emiratet e Bashkuara (1.9 milardë)

Kulla Eiffel, Francë (719 milionë)

Taj Mahal, Indi (377 milionë)

Grand Canyon, SHBA (273 milionë)

Las Vegas Strip, SHBA (259 milionë)

Ura Golden Gate, SHBA (118 milionë)

Hoover Dam, SHBA (79 milionë)

Parku Kombëtar Yosemite, SHBA (59 milionë)

Stonehenge, Mbretëri e Bashkuar (52 milionë)

/Përshtati në shqip nga "Travel Daily", CNA.al

 

Lajmet e fundit nga