LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një yll mediatik/ Keci me veshë të gjatë 54 cm bëhet viral

12 Korrik 2022, 14:40, Kuriozitete CNA
Një yll mediatik/ Keci me veshë të gjatë 54 cm bëhet
Keci Simbas

Ylli mediatik i Pakistanit tashmë është një kec, i cili ka veshë me një gjatësi prej 54 centimetrash.

Ai tanimë është një yll global dhe fiton konkurse bukurie. Keci është bërë i famshëm në Pakistan, pasi fotot e tij janë bërë mjaft virale në rrjetet sociale.

Mohammad Hasan Narejo, fermeri që ka kecin, i cili quhet Simbas, tha se kishte marrë ofertë nga  rekordet botërore të Guinness për të regjistruar kafshën me “veshët më të gjatë të të gjitha kohërave” në botë, por akoma nuk është konstatuar diçka e tillë.

Veshët e gjatë paraqesin edhe sfida për Simban, pasi mund të bëhen pengesë për kecin kur ai ecën.

Mohammad Hasan Narejo deklroi se ai dëshiron ta rrisë kecin për të promovuar imazhin e Pakistanit si një lider botëror në mbarështimin e dhive./ Përshtatur nga CNA.al

Një yll mediatik/ Keci me veshë të gjatë 54 cm bëhet

Një yll mediatik/ Keci me veshë të gjatë 54 cm bëhet

Lajmet e fundit nga