LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ 33-vjeçari ka lindur me dy gjini

9 Korrik 2022, 22:01, Kuriozitete CNA
E pabesueshme/ 33-vjeçari ka lindur me dy gjini
Foto e dy gjinive

Në Kinë një 33-vjeçar gjatë vizitës së tij te doktori për gjakderdhje në urinë dhe dhimbje barku mëson të vërtetën shokuese.

Ai kishte lindur me dy gjini ose thënë ndryshe pavarësisht se ka organe gjenitale mashkullore, ai ka lindur edhe me kromozone seksuale femërore, vezore dhe mitër.

Sipas doktorëve shqetësimi i të riut me emrin Chen për gjakderdhje gjatë urinimit në fakt është cikli menstrual ose gjakderdhja e periodave. Ai ka përjetuar këtë fenomen për 20 vite pa e kuptuar.

Chen Li u shokua kur mori vesh lajmin se mbante dy gjini dhe kjo i shkaktoi të riut traumë psikologjike. Ai ka vendosur të bëhet operacion për të mbajtur vetëm gjininë mashkullore, por sipas doktorëve edhe pas operacionit do të jetë e pamundur për të riun riprodhimi, pasi testikujt e tij nuk prodhojnë spermë./CNA.al

Lajmet e fundit nga