LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimi nga jeta i Vjosa Berishës/ Mesazhi prekës i Arbana Osmanit dhe Dafina Zeqirit

23 Qershor 2022, 16:54, Kulturë CNA
Largimi nga jeta i Vjosa Berishës/ Mesazhi prekës i Arbana Osmanit dhe
Regjisorja, Vjosa Berisha

Regjisorja e njohur nga Kosova, Vjosa Berisha, ka humbur jetën pas një beteje të gjatë me sëmundjen.

Ajo vuante nga kanceri në vezore prej më shumë se një vit, por pavarësisht mjekimit dhe trajtimit të vazhdueshëm nuk ia doli dot të mposhte sëmundjen.

Lajmi për largimin e saj nga jet aka trishtuar shumë personazhe të njohur të cilët e njihnin nga afër Vjosën.

Përmes rrjeteve sociale, kanë shprehur trishtimin dhe hidhërimin e tyre për ikjen e saj nga jeta.

Besnik Krapi, Vesa Smolica, Dafina Zeqiri, Kushtrim Sheremeti, Rifat Smani, Genc Salihu, Xhejlane Tërbunja, Arbana Osmani janë disa prej personazheve që kanë reaguar pas lajmit të trishtë.

Moderatorja e njohur, Arbana Osmani publikoi një foto me të ndjerën Vjosa, ku shkruan: “Sa më pikëllove o Vjosa, sa shumë do na mungosh, ah sa shumë”.

Nga ana tjetër, këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka publikuar një bisedë që ka zhvilluar më parë me Vjosën dhe më tej shkruan: U prehsh në paqe ti njeri i bukur!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga